Pazartesi, Mart 23, 2020
JUOKameralarÖneri ve İpuçlarıyeni ürün

Yeni Bir Çılgınlık : Yaban Hayatı Fotoğrafçılığı

Kamera tuzakları inanılmaz derecede moda oluyor ve vahşi yaşam fotoğrafçılarına yepyeni bir görünmeyen dünya açılıyor. Aslında, kamera kapanının aşırı derecede bağımlılık yaptığını söylemek yanlış olmaz. Kameranızı tuzağa kurmaktan, sonuç için haftalar sonra kontrol etmeye kadar tüm süreç, bu konuda gerçekten heyecan verici.

Ancak, aynı zamanda vahşi yaşam fotoğrafçılığının en zorlu stillerinden biri. Bazı insanlar “kamera her şeyi yapıyor” diyebilir, ancak iyi bir kamera tuzağı fotoğrafı çok farklı bir seyre getirir. Estetik olarak hoş ve benzersiz bir şeyi yakalamak uzaktan bakıldığı kadar kolay değildir.

Burada Bushnell gibi bir şey kullanmaktan bahsetmiyoruz. Yaban hayatı fotoğrafçıları, JUO Kameralar kullanarak kamera tuzakları kuracak ve kızılötesi tetikleyiciler onları ayarlayacak. Bir kamera tuzağının gerçekte ne olduğundan emin değilseniz, bize ulaşıp yardım istemeyi deneyebilirsiniz.

İşte, vahşi yaşam kamerası kapanı fotoğraflarınızı iyileştirmeniz için bazı ipuçları.

# 1 Aydınlatma Hakkında Bilgi Edinin

Herhangi bir iyi kamera tuzağı kurulumunda bir çeşit yapay aydınlatma kullanılacaktır. Aydınlatma özneldir, ancak bence hayvanların en iyi kamera tuzağı fotoğrafları doğal görünmek üzere aydınlatılacaktır. İdeal bir dünyada, bir izleyici çekimi tam olarak nasıl yaktığınızı hesaplamayı zor bulmalıdır.

Sahnenizi en iyi şekilde aydınlatmak için stüdyo aydınlatma ayarları dahil flaşın prensiplerini öğrenin. Şu anda sadece bir flaş kullanıyorsanız, o zaman en az bir tane (ve büyük olasılıkla daha fazla) flaşı çekime eklemeyi düşünmelisiniz. Muhtemelen, bir sürü kabloyla bitirdiniz… ancak sonuçlar, sonuçta her şeyin çözülmesine değecektir.

Flash Tipleri

Farklı flaş tipleri gece çekimlerinizi etkileyeceğinden, ihtiyaçlarınız için bir kamera tuzağı seçerken karar vereceğiniz ilk şey budur (gündüz saatlerinde kaydedilen her şey renkli olacaktır). 4 tip flaş vardır;

  1. STROBE Flash – gün boyunca renkli görüntüler / video klipler ve geceleri SADECE renkli görüntüler
  2. BEYAZ LED Flaş – gündüz renkli görüntüler / video klipler ve geceleri renkli görüntüler / video klipler
  3. INFRARED veya RED GLOW Flash – gün boyunca renkli görüntüler / video klipler ve geceleri siyah beyaz görüntüler / video klipler
  4. BLACK veya NO GLOW Flash – gün boyunca renkli görüntüler / video klipler ve geceleri siyah beyaz görüntüler / video klipler

Bazen gerçekten özel bir şey üretmek için doğal ışığı kullanabilir veya yapay ışıkla birleştirebilirsiniz. Yine de, bu zor olacak ve güneşin konumunu bilmenizi ve kamerayı en yoğun aktivite saatlerinde nereye yönlendirmeniz gerektiğini hesaplamanızı gerektirir.

# 2 Patikalar ve Dar Geçitler Arayın

Kamera tuzağı tamamen konunun nerede olabileceğini tahmin etmek ve onları resminizin kompozisyonuna “zorlamak” ile ilgilidir. Örneğin bir orman içinden çim üzerinde aşınma izlerini aramalısınız.Bu aşınmış çim bir hayvanın takip ettiği yolu gösterebilir.

Burası başlamak için harika bir yer. Hedef türünüzü bulana kadar bu izleri takip edin. Bu bir yuva veya geyiklerin uyuduğu bölgelere gidiyor olabilir. Bu iz boyunca, “dar boğazlar” arayın. Bu dar geçitlerden geçmesi muhtemel olan hayvanları fotokapanda yakalayabilirsiniz.

Darboğaz bulmak, hayvanın tam olarak nereden geçebileceğini tahmin edebileceğiniz ve pozunuzu doğru şekilde oluşturabileceğiniz, ayarlayabileceğiniz anlamına gelir. Konunuzu tek bir pozisyonda pozlayarak , aydınlatmanızı, kompozisyonunuzu ve fotoğrafın diğer yaratıcı öğelerini ayarlayabilirsiniz.

Ancak, hayvanların nereden yürümek isteyeceklerini kontrol edemezsiniz.

# 3 Kamera Tuzağının Sağlamda Olduğundan Emin olun

Eğer kamera kapanı uzun süre kuracaksan, kırılmayacağına güveneceksin. Hava koşulları, nem ve hatta hayvanlar bir kamera kapanı için gerçek sorunlara neden olabilir.

Örneğin karıncalar, delik açmanız durumunda kameranızın içne girme eğilimi gösterecektir. Nem diğer büyük katildir ve elektronikler nemli koşullarda veya bir Şubat sağanağında uzun süre dayanmaz.

Ne yapmalı ?

Her şeyi iyice mühürleyin. İyi, hava koşullarına dayanıklı bir koli bandı burada işinizi görecektir. Nemi ve vahşi yaşamı kamera tuzağınızdan uzak tutmanızı sağlar.

Ama bu bağlama işine güvenmekle kalmayın.

Kamera kapağındaki kaliteli konektörleri, kabloları ve diğer öğeleri kullandığınızdan emin olun. Bunu değiştirmek için yedek parçalara sahip olduğunuzdan emin olun, evet, fakat hiçbir şeyin gereksiz gerginlik içinde olmadığından emin olmalısınız. Örneğin, kamerayla bağlantılarına dayanan kablolarınız varsa, muhtemelen serbest kalabilir veya kopabilir. Fotoğraf makinenizin tuzağı bağlantısını kaybederse, haftalar sonra hiç görüntü vermeden dönebilirsiniz!

# 4 Rahatsız Etmeyin

Kamera kapanı sürekli kontrol etmek çok, çok cazip olabilir. Ancak tuzağı her ziyaretinizde, ona kokunuzu bırakıyor ve bölgeyi genel olarak rahatsız ediyor olacaksınız. Bunun yerine, mümkün olduğunca uzun süre gitmeyin. Bataryanın ne kadar süre dayanacağını hesaplayın ve kurulumunuzu olabilidğince kontrol etmeyin

Fotoğrafların nasıl görüneceği konusunda endişeli misiniz? Birkaç deneme çekimi yapın ve son görüntüden esinlenerek elinizden gelenin en iyisini yapın ve izlemeye bırakın. Öyleyse, baş parmaklarınızı sabırla geri döndürürken bir şeylerin iyi çalışacağından emin olabilirsiniz.

# 5 Daha Eşsiz Bir Şey Dene

Birçok insan büyük kedilerle birlikte kamera tuzakları kullandı, peki ya biraz farklı bir şey? Dikkatlice düşünmek ve ilginç bir kompozisyon oluşturmak şartıyla, en “ortak” konuların bile geniş açılı bir objektifi üzerinde tamamen benzersiz bir şey yakalayabilirsiniz.

Kutunun dışında düşünmek, her tür fotoğrafçılığın anahtarıdır, özellikle de kamera kapanırken. Will Burrard-Lucas tarafından çekilen yukarıdaki görüntü, gece boyunca bir peçeli baykuşun siyah-beyaz bir fotoğrafını çekmek için kızılötesi ışık kullanır. Genius!

# 6 Kızılötesi Konumunu Ayarlayın

İki tür kızılötesi sensör vardır. PIR (pasif kızılötesi) sensörler, önündeki ısı sinyallerindeki değişime cevap verecektir. Daha az hassaslar ve oldukça geniş bir görüş alanına sahipler. Sensörün yanına “göz kırpma” uygulayarak bu görüşü sınırlayabilirsiniz. Yine de harikalar çünkü sadece bir cihaza ihtiyaç duyuyorlar ve görüntülerini gizlemeleri kolay.

AIR (aktif kızılötesi) sensörler, bir seyahat teli gibi, bir hayvanı kırdığında tetiklediği bir ışın üretir. Bu, fotoğraf makinesinin ne zaman ateşleneceği konusunda çok kesin olabileceğiniz anlamına gelir, ancak iki cihazın (bir verici ve bir alıcı) olması gerekir; Artı, onlar kurmak için daha doğrudurlar (ve pahalı).

Tetiğinizi doğru şekilde konumlandırın; böylece fotoğraf makinesi hareket etmeden önce nesnenin çerçevede nerede olduğunu kontrol edebilirsiniz

Hangi sistemi kullanıyorsanız kullanın, sensörü varsayılan olarak yalnızca kameranın yanına yerleştirmeyin. Konumunu ve bunun imajınız için ne anlama geldiğini düşünün. Sensörünüz kameranın yanındaysa, hayvanın çok uzakta olduğu resimlerle sonuçlanacak ve yeterince yaklaşmadan potansiyel olarak korkutacaksınız.

Kameradan uzağa konumlandırıldığında, sahneyi işaret ederken, kameranın ne zaman patladığı konusunda daha hassas olabilir ve böylece konunun çerçevedeki konumunu belirleyebilirsin.

# 7 Kamera Kapandığında Sabırlı Olun

Kamera tuzağı, deneyimli olanlar için bile kolay değil! İlk atışınızdan sonra pes etmeyin ve ısrarcı olun. Her şeyi mükemmel bir şekilde ayarlamış olabilirsiniz, ancak hayvan kamera tuzağı sistemine alışmadıkça ve doğal davranmadıkça sonuçlar sınırlı olacaktır.

Flaş konumlandırma ve güç çıktınızın yanı sıra tüm kamera tuzak sisteminizin konumunu da deneyin. Devam et, sonuçta ortaya çıkacak. Kamera tuzakları devam eden bir proje ve kesinlikle mükemmel fotoğraflar çekmenin hızlı bir yolu değil. Zaman ve sabır alırlar, ancak kamera yakalama yeteneklerini bilenler sadece büyük resmi görebileceklerdir.

Sonuç olarak

Kamera tuzağı, vahşi fotoğraflar çekmek için inanılmaz derecede eğlenceli, bağımlılık yapan ve benzersiz bir yöntemdir. Yaban hayatı kamera tuzakları artık sektörde oldukça yaygındır, ancak ne yaptıklarını gerçekten bilen biri tarafından alındığında görüntüler çok etkileyicidir.

Yorumlar