Pazartesi, Haziran 1, 2020
KameralarÖneri ve İpuçlarıyeni ürün

Yeni Başlayanlar İçin SJCAM İpuçları

Wi-Fi özellikleri, kolay kullanım özellikleri ve net fotoğraf kalitesiyle SJCam, yeni başlayanlar veya deneyimli aksiyon video meraklıları için mükemmeldir. Aksiyon kameranızdan en iyi şekilde yararlanmak için bu SJCam ipuçları bloğu size faydalı olacaktır.

İkaz Işıklarını Tanıyalım

Kameranızı kullanmaya başlamadan önce, farklı ışık renklerinin ne anlama geldiğini bilmek önemlidir. Bu hatırlanması gereken hızlı bir rehberdir:

 • Sabit mavi ışık kameranın açık olduğu anlamına gelir.
 • Yanıp sönen mavi ışık, kameranın video kaydettiği anlamına gelir.
 • Sürekli yanan kırmızı ışık, kameranın şarj olduğu anlamına gelir.
 • Sürekli yanan sarı ışık, kameranın Wi-Fi’ye bağlı olduğu anlamına gelir.
 • Yavaş yanıp sönen sarı ışık, Wi-Fi’ye bağlıyken kameranın video kaydettiği anlamına gelir.
 • Hızla yanıp sönen sarı ışık, kameranın açık olduğu, ancak Wi-Fi’ye bağlı olmadığı anlamına gelir.
 • Sürekli yanan sarı ve kırmızı ışıklar birlikte, şarj cihazıyla derhal bağlantı kesilmesini gerektiren şarjla ilgili ciddi bir sorun olduğunu gösterir.

Wi-fi Bağlantısı

Wi-Fi modunda, kamera hareketlerini yönlendirmek için cep telefonunuzu kullanabilirsiniz. Öncelikle, SJCam uygulamasını Google Play Store veya Apple Store’dan indirip yükleyin . Kameranın yanında, Wi-Fi için bir seçim düğmesi var. Bir kere bas. Bir sonraki önizleme ekranı olacak. Cihazları aramak için telefonunuzun Wi-Fi ayarını açın. SJCam’i seçin. Bağlanmak için tıklayın ve “12345678.” şifresini girin. Bağlandığında, mobil cihazınız kamera modunda olmalıdır. Ayrıca, aksiyon kamerasın Wi-Fi modundayken kamera önizleme ekranı göstermez.

Wi-Fi Üzerinden Fotoğraf Çekme

Fotoğrafları açıp doğrudan mod düğmesine iki kez basarak doğrudan fotoğraf makinesinden çekebilirsiniz. Wi-Fi aracılığıyla fotoğraf çekmek istiyorsanız, önce cihazı bağlayın. Mobil cihazınızın altından kamera simgesini seçin. Bir çekim yapmak için orta düğmeye basın. Farklı bir yakalama şekline geçmek istiyorsanız, mobil cihazınızın altındaki dişli düğmesine dokunun. Bu ayarları açar ve tercih ettiğiniz seçeneği buradan seçebilirsiniz.

Bellek Kartını Kullanma

Kameranızın yanında, küçük, ince bir yuva göreceksiniz. Yay mekanizması olduğundan, hafıza kartı takıldığında klik sesi duyarsınız. Yuva, MicroSD kart içindir. Sadece bu boyuttaki kartı kullanabilirsiniz. Ancak, farklı depolama boyutlarında gelirler. Birkaç büyük fotoğraf çekimi yapmak için 16 GB’lık bir kart yeterli. Ancak, kartınızı temizlemek zorunda kalmadan birden fazla video ve fotoğraf çekmek istiyorsanız, 32 GB’lik bir kartı tercih edebilirsiniz .

Oynatma Modunu Kullanma

En son çekilen bir fotoğrafı veya videoyu görüntülemek için, izleme önizleme ekranı görünene kadar kameradaki mod düğmesini basılı tutun. Bir sonraki videoya geçmek için aşağı düğmesine basın. Basılı tutarsanız daha hızlı kayar. Bir videoyu hızlı ileri sarmak veya geri sarmak istiyorsanız, ileri veya geri düğmelerini basılı tutun.

Araba Modunu Kullanma

Menü görünene kadar mod düğmesine basın. Beşinci sayfaya ilerleyin ve araba modunu seçin. Kamerayı aracınızdaki 12V adaptöre takın. Bu, kameranın bir batarya şarjı olup olmadan çalışmasını sağlar.. Bu modda, kamera aracı açtığınızda başlamalı ve aracı kapattığınızda durması gerekir. Video kaydının yanı sıra çoğu fonksiyona araba modunda erişilemiyor. Araçta sürekli güç olan bir 12V prizi varsa, kameranın bir araç aküsünü boşaltabileceğini unutmayın.

Dosyaları Bir Bilgisayara Aktarma

Bir ile USB kablosu mikro USB , bir kamerayı bilgisayara bağlayın. Kamera, PC kamera modu ve yığın depolama arasında bir seçim gösterecektir. Toplu depolamayı seçin. Daha sonra bir doğrulama ekranı görünecektir. Başka bir seçenek de SD kartı çıkarmak, bir USB MicroSD kart okuyucuya koymak ve fotoğrafları elle aktarmak.

Suya Dayanıklı Kapı Kullanma

Muhafazayı suya batırmadan önce su geçirmez kapağın kullanıldığından emin olun. Bunu yapmak için, kamerayı öne bakacak şekilde yerleştirin. Arka kapağı kapatın ve yerine oturuncaya kadar doğru şekilde mandallayın. Mandalı kaldırırken kamerayı çıkarmak için mandal tırnağını kaydırın.

Kurulum Menüsünde Gezinme

Çoğu ayarda, doğru seçim tercihinizdir. Tercihlerinize uygun olanı bulmak için çözünürlük, HDR, ses, pozlama, netlik, boyut ve kalite ayarlarını test edin. Bunlar, kurulum menüsünde kullanabileceğiniz bazı ek özellikler:

 • TV Çıkışı canlı bir kamera beslemesini izlemenizi veya kamera içeriğini mikro USB – HDMI kablosuyla görüntülemenizi sağlar.
 • Video atlamalı, kamera video kaydederken birkaç fotoğraf çekmenizi sağlar.
 • Çekim modu sürekli çekim yapar.
 • Hareket algılaması, hareket algılandığında video modunu otomatik olarak etkinleştirir.
 • Sallanma önleyici aksiyon çekimlerini dengeler.

Artık kameranızın işlevlerini kullanmanın temellerini biliyorsunuz. Tanıdıkça ve daha fazlasını denemek istediğinizde, bazı aksesuarları kullanmayı deneyin. Soru ve görüşleriniz için sitemizi ziyaret edebilir canlı destek bölümünden bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar