Cumartesi, Haziran 6, 2020
yeni ürün

ThiEYE T5 Edge Aksiyon Kamera incelemesi

ThiEYE T5 Edge
ThiEYE T5 Edge

Bu günlerde, sık sık aksiyon kameralarının “bir düzine” olduğunu söylüyorum, bu yüzden GoPro’ya ciddi şekilde meydan okuyabilecek kadar umut verici görünen ThiEYE T5 Edge kamerayı gözden geçirmek konusunda oldukça istekliydim. Nasıl gittiğini görelim. Bu ne? Bu, yüksek çözünürlüklü geniş açılı çekimler sağlamak için 170 derecelik lensini kullanarak hem video hem de fotoğraf çeken GoPro tip 4K aksiyon kamerasıdır.

Kutu içeriğinde neler var ?

1 x ThiEYE T5 Kamera
1 x Su geçirmez kap
1 x Ek İskelet Arka Kapı
1 x Uzaktan Kumanda
1 x 360 Derece Dönen Serbest Toka ! x 360 Derece Dikey Serbest Toka
1 x Düz Yapıştırıcı Dağı
1 x Kavisli Yapışkan Dağı
2 x Yapışkanlı Etiketler
2 x Buğu Önleyici Ekler
1 x Batarya
1 x Mikro USB Kablosu
1 x Mikrofiber Bez
1 x Bez Çanta
1 x Kullanım Kılavuzu

Kameranın önünde, 170 derece lens, Güç / Mod seçim düğmesi ve kayıt durumunu ve Wi-Fi açık / kapalı durumunu belirtmek için mavi yanan 2 LED bulunur. Kameranın arkasında 1 1. x 1.75 ″ ölçen ekran görüntüsü var. Kameranın arkasının sol alt köşesindeki iki LED, kayıt göstergesi ve şarj göstergesidir. Aktif olduklarında mavi yanarlar.

Kameranın kısa yanlarından birinde, ayarlarda yukarı / aşağı gitmek için 2 düğme vardır. Diğer taraftan, mikro SD kartı, mikro USB güç / şarj kablosunu ve mikro HDMI kablosunu barındıran 3 bağlantı noktası vardır.

Kameranın üst kısmında Wi-Fi / seçim düğmesi bulunur. Kameranın altında, tripodlar, monopodlar, vb., Pil bölmesi ve pil kapağı için 1/4-20 ″ montaj vardır. Pil bölmesinin içinde, ürün yazılımı güncellemeleri için gerekli olan seri numarası etiketi vardır, ancak seri numarasını görmek biraz zordur.

Kamera ile birlikte, kameraya Bluetooth ile bağlanan bir uzaktan kumanda var. Üzerinde kendi gücünü açmayı, uzaktan fotoğraf çekmeyi ve video kaydını başlatmayı ve durdurmayı kontrol eden 3 düğme var. Uzaktan kumandadaki logonun en üstünde, “Action Start Recording” veya “Action Photo” gibi sesli komutlar söylemenizi sağlayan mikrofon bulunur. Uzaktan kumanda su geçirmez değildir.

Uygulama
ThiEYE Uygulaması ve kamera, kameranın dahili Wi-Fi üzerinden bağlanır. App fotoğraf ve video çekmenizi ve ayarları değiştirmenizi sağlar. Uygulama ekranı, fotoğraf makinesinin lensi perspektifinden fotoğraf / video görüntüsünü sunar. İşte uygulama ekranlarından birkaçı:

Performans :
Güç düğmesine uzun basıldığında (4 saniye veya daha fazla) basılması fotoğraf makinesini açar / kapatır. Kamera açıldığında, genellikle video modundadır. Güç düğmesine kısa süreli basıldığında, kamera modu, video modu ve ayarlar modu arasında geçiş yapılır. Ayarlar ekranında, kamera ayarlarını kontrol etmenizi sağlayan 4 seçenek vardır.

İki tarafı yukarı / aşağı düğmeleri, 4 seçenek arasında geçiş yapmanızı ve Wi-Fi üst düğmesi arasında seçim yapmanızı sağlar. Ön güç düğmesi ayrıca her bir ayar ekranından çıkmanıza olanak sağlar. ThiEYE T5 Edge Action Camera, diğer birçok kamera gibi çalışır ve kayıt ve fotoğraf modlarını kontrol etmek için birçok ayara sahiptir. Hem dahil donanım uzaktan kumandasından hem de uygulamadan uzaktan kumandaya izin vermek için hem Bluetooth hem de Wi-Fi’nin eklenmesi harika bir özelliktir .  

Başka bir vesileyle, bir meyve arabasında güzelce düzenlenmiş meyvelerin fotoğraflarını çekmeye karar verdim. 

Kamera iyi performans gösterdi ve su geçirmez muhafaza ile çalıştı. Kamerayı su geçirmez muhafaza takılıyken çalıştırırken, düğmelerin kamera düğmelerine basmak ve bağlamak için biraz çaba göstermesi gerekiyordu. Resimler: (Soldaki bu çok fırtınalı ve bulutlu bir sabah ve kamera içi düzeltme olmadan alındı. Sağdaki bir kamera içi düzeltme ile öğleden sonra alındı)

Bulutlu ve sisli bir günde bile videonun kalitesi iyidir ve kamera içi dengeleme ve düzeltme, güzel görüntüler oluşturmak için iyi çalışır.
Neyi sevdim ?
Su geçirmez muhafaza güvenilir bir şekilde kapalı kalır ve 4K görüntüleri Uygulama ve uzaktan kumanda ile uzaktan kumanda Özelleştirilebilir çok sayıda ayar .

Son düşünceler
ThiEYE T5 Edge Action Camera‘nın fiziksel görünümünü ve özelliklerini ilk gördüğümde, denemek için çok istekliydim. İstekliyim ayrıca, test ettiğim ve çok etkilendiğim önceki benzer benzer kamera markalarına da dayanıyordu. Bu aksiyon kamerası, çok pratik olan gerçekten hoş özellikler içeriyor, ancak birkaç kusur gözden kaçırmak için çok etkili.. Bu, harika bir söz vaat eden bir kamera, ancak kusurlar yeterince tespit edilemediği sürece tavsiye etmeye devam edeceğim.

Yorumlar