Çarşamba, Eylül 23, 2020
Bilinmesi GerekenlerDJIGimbal StabilizasyonİncelemeKameralarÖneri ve İpuçları

RONIN-S İLE 5 YARATICI KAMERA GEÇİŞİ

Ronin-S hızla en sevdiğimiz yeni avuçiçi gimbal oldu. Küçük bir DSLR veya aynasız kamerayla birleştirildiğinde, hafif, taşınabilir ve kullanımı kolaydır, böylece yeni başlayanlar bile profesyonel görünümlü çekimler yapmak için onu kullanabilir.

Bugün, video sahnelerinizi ustaca bir final kesiminde birleştirmek için serin ve görsel olarak anlamlı kamera içi geçişler oluşturmak için Ronin-S ile kullanabileceğiniz beş kolay kamera hareketini paylaşmak istiyoruz.

  • Strafe Bloğu

 

Yapı bloğu, bir karenin sonunu örtmek veya bulanıklaştırmak için bir ön plan nesnesini ve bir sonraki sahneyi veya klibi ortaya çıkarmak için geçişi içerir. Bu geçişin işe yaraması için bir yerden başlayıp diğerinden bitirmeniz gerekir. Sahneler arasındaki keskin kontrast ilginç bir yan yana dizilim yaratabilir veya hızlı, doğal bir kesim için iki benzer sahne kullanabilir. Aşağıdaki örneğe göz atın.

 

  • Push-in / Pull-out

 

Bu geçişle, karenizi tamamen kaplamak için bir konuyu itip ardından yeni bir sahnede yeni bir konuyu (veya aynı konuyu) ortaya çıkarmak için çekersiniz. Bunlar, süreklilik hissini korurken, bir konudan diğerine keserken bir montaj hissi yaratarak hızlı klipler arasındaki geçişler gibi havalı görünebilir.

 

  • Sağanak

 

Editörlerimiz, kameradaki bir sonraki geçişe “Bir Şelale” olarak atıfta bulunur, çünkü bir konuyu başlatmak ve daha sonra yeni bir görüntü ortaya çıkarmak için aşağıya eğilmeden önce bir tür yükselme veya yükselme hissi yaratmak için kamerayı gökyüzüne doğru yatırmayı içerir. 

 

Bu geçiş, nesneniz ön planda olduğu zaman en etkilidir, ancak zoom objektifiyle daha uzaktaki nesnelere de odaklanabilirsiniz. Sahne geçişleri arasındaki alan derinliğini değiştirmek, bir sahneden diğerine bir ölçek duygusu oluşturabilir ve son kesiminizi yapılandırmanıza yardımcı olabilir.


  • Eksen Rulosu

 

Bu vuruşu gerçekleştirmek için öncelikle Ronin-S ayarlı el feneri modu ve adresinin yalpa kontrol ayarları tilt için rulo. Çekim yapmak için, kamerayı 360 derece döndürün ve kameranın dönüşünü iki farklı klip arasında bölün. Videomuzdaki örnekte, geçişimizi ilk klibin sonu ile ikinci klibin başlangıcı arasında neredeyse eşit olarak bölüyoruz, ancak çekimi eşit şekilde bölmeniz gerekmez. Örneğin, fotoğraf makinesini ilk bölüm için yalnızca 90 derece döndürürseniz, sahneden sahneye belirli bir geçiş daha doğal görünebilir ve ardından kalan 270 dereceyi normal fotoğraf makinesi yönüne geri getirerek geçişinizin ikinci bölümüne taşıyabilirsiniz. Rulonuzda farklı bir parlama hissi oluşturmak için, ruloyu eksen dışına çevirmek için boş elinizle rulonun başlangıcında serbest elinizle çekin. Baş döndürücü etki hem büyüleyici hem de rahatsız edicidir ve genellikle bir müzik videosu yapmak gibi daha yaratıcı içeriğe uygulanır.

 

 

  • Whip-Pan

 

Bu son geçiş, iki klibi birbirine sorunsuz bir şekilde bağlamak , hareket bulanıklığı oluşturmak için Ronin-S ile hızlı bir pan yapılmasını içerir. İlk önce Ronin-S’nizi ilk klibin sonunda ve sonra tekrar geçişi tamamlamak için bir sonraki klibin başında kullanmanız gerekir. Yumuşak ve tutarlı bir etki için, kamçılarınızı aynı hızda ve benzer miktarda mesafe ve zamanda yaptığınızdan emin olun.

Bu geçişler, düzenlemenizde belirli bir ruh hali oluşturmak için estetik cihazlar olarak kullanılabilir, ancak izleyicinizi sonuna kadar kancalayan bir yineleme oluşturmak için bu geçişlerin her birini sıralı veya bağımsız olarak da kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, bu işlem sırasında abartıya kaçılabilir ve hedef kitlenize zarar verebilir, bu nedenle her geçişi bir nedenle kullandığınızdan emin olun. Burada felsefe gerek yok, sadece kendinize sorun, nasıl bu özel geçişin başlangıç sahnesi ve bitiş sahnesi ile ilgisi nedir? Geçişlerinizin görsel anlamı varsa, videonuzun tamamını bu kadar güçlü ve tutarlı hale getirir. Soru ve görüşlerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Sitemizi ziyaret edebilir canlı destek hattından bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar