Çarşamba, Eylül 22, 2021
Aksiyon KameraBilinmesi GerekenlerDJIGoProGoPro AksesuarHaberHABERLERİncelemeKameralarÖneri ve İpuçlarıyeni ürün

Hero 8 Black Yeni Eklentilerle Vloggerları Hedefliyor

Vlog

GoPro’nun yeni amiral gemisi aksiyon kamerası, vlog hedefleyenler, yeni bir donanım eklentileri yelpazesine bağlanmak için tasarlanmıştır.

Ancak uzmanlar, diğer iyileştirmelerin nispeten küçük olduğunu öne sürüyor.

GoPro dünyanın en çok satan aksiyon kamerası markası olmaya devam ediyor.

Ancak firma son iki çeyreğinde bir kayıp kaydetti ve Mayıs ayında rakip bir ürünle pazara giren Çinli DJI’ın Osmo Action‘ı ile rekabet ediyor .

Geçen yılki GoPro lansmanı – Hero 7 Black – vücut içi stabilizasyonda büyük bir gelişme sağladı ve baş yöneticisinin “gimbal katili” olduğunu iddia etmesine yol açtı – pürüzsüz görüntü üretmek için ek ekipman gerektirmediği iddia edildi.

Gözden geçirenler bunu önemli bir yükseltme olarak kabul etti ve şirket, modelin bugüne kadarki en güçlü ilk ay satışlarını gerçekleştirdiğini bildirdi .

Vlog

Ancak geçtiğimiz 12 ay boyunca, şirketin nakit rezervleri hala 114.8 milyon dolar (93.3 milyon sterlin) ile 91.2 milyon dolar arasında küçüldü ve hisseleri yaklaşık% 30 düştü. Bir analist, tüketicilerin en son özellikleri yeterince ileriye doğru atılım olarak görmemesi halinde başka sorunlarla karşılaşabileceği konusunda uyardı.

Wedbush Securities’den Alicia Reese BBC’ye verdiği demeçte, “Perakendeciler GoPro’nun yeni ürün lansmanından önce mevcut envanterleri üzerinde çalışamazlarsa, yeni ürün lansmanı büyük ölçüde indirimli bir Hero 7 Black tarafından tatilde canlandırılabilir.” Dedi.

“GoPro, kullanıcıların bir akıllı telefona ek olarak bir GoPro satın almak isteyecekleri kadar sürekli ürünler sunmalıdır.

“GoPro, aksiyon kameraları söz konusu olduğunda diğer markalardan daha büyük bir zihin payına sahip. Şirketin seyahat alanında artan bir varlığı var.”

Eklenti Modları

Hero 8 Black’in göze çarpan özelliği, kullanıcıların artık üç isteğe bağlı aksesuara takılabilmesidir. Onlar:

  • gelişmiş ses için av tüfeği mikrofonu
  • loş koşullarda yardımcı olmak için küçük bir ışık
  • kendinden atıcıların kendilerini çerçeve içine almalarını sağlayan bir açılır ekran

Kamera gövdesi, katlanabilir “parmak” konektörlerini içerecek şekilde yeniden tasarlandı – ilk önce bir kutuya konulmadan montajı mümkün kılıyor. Vlog çekimleri için alternatif bir hale geliyor.

Vlog

Buna ek olarak, firma, şimdi tüm video kare hızları ve çözünürlükleri iyileştirdiğini söylüyor. Mevcut olan dahili video stabilizasyonunu daha da geliştirdiğini söylüyor. Ayrıca vlog için, çekim hızını kameranın hareket hızına ve aydınlatma koşullarına bağlı olarak otomatik olarak ayarlamak için Timewarp moduna yeni bir özellik ekledi.

Ayrıca, kullanıcılar daha önce 78 Mb / s’den saniyede 100 megabite kadar video çekebiliyor.

Bununla birlikte, firmanın karşılaştığı sorunlardan biri, akıllı telefonların birden fazla lens, fotoğrafların ve bazen videoların arka planlarını bulanıklaştırma yeteneği. Düşük seviyede büyük ölçüde iyileştirilen makine öğrenme algoritmalarının kullanılması da dahil olmak üzere kendi başlarına önemli adımlar atmasıdır. 

Vlog

Güvenilir kalite haber sitesinden Mark Wilson, “Kalite açısından, aksiyon kameralarının bir akıllı telefonun yapamayacağı her şeyi sunması artık zor” dedi.

 

“Bazı insanlar telefonlarına zarar vermek istemedikleri durumlar için bir kamera isteyeceklerdir.

“Ancak bu, GoPro’nun oluşturduğu donanımın sınırlamalarına ulaşmış gibi hissettiriyor ve şimdi vlog çekmek insanları başka bir tane satın almaya ikna etme motivasyonu olarak aksesuarlara geçti. Görülecek yeterli olup olmadığı.”

Yorumlar