Cumartesi, Eylül 26, 2020
Aksiyon KameraGoProGoPro AksesuarÖneri ve İpuçları

GoPro Sesi Nasıl Geliştirilir ?

GoPro, etkileyici kamera serisi sayesinde aksiyon kamera dünyasında liderdir.Zaman atlamalı ve Seri Çekim modu ile fotoğraf çekebilir. Ancak çoğu kişi, GoPro kameralarını, etkinliklerinin videolarını üstün video kalitesi için kaydetmek için kullanıyor. GoPro, videolarla birlikte ses kaydı yapabilmesine rağmen, ses kalitesinde birkaç sınırlama vardır. Bu nedenle kullanıcılar, işlem sırasında-sonrası ses kalitesini artırmak için sıklıkla bazı ek araçlara ihtiyaç duyarlar.

Sesi Geliştirmek İçin İpuçları

GoPro sesini iyileştirmek için iki ana seçenek vardır: ya cihazınızla harici mikrofonları kullanabilir ya da bağımsız bir kayıt sistemi bağlamayı tercih edebilirsiniz.

1. Harici Mikrofon Kullanma

GoPro kameralarınız için en iyi sesi elde etmek söz konusu olduğunda, gerçekten akıllı ve uygun fiyatlı bir seçenek harici mikrofon kullanmaktır. Harici mikrofon, zaten dahili bir mikrofonu olan bir cihaza takılan bir mikrofondur. Harici mikrofonlar, kullanıcıya ihtiyaç duydukları ve ihtiyaç duyacakları ses kalitesini vermek için birçok durumda – röportajlar, videolar, bloglar ve çok daha fazlası – kullanılır.

Teknolojiye önem veren ve alabileceğiniz en iyi ses kalitesini arayan kişiler olarak, sizin için çalışan parçaları bulmanın önemini biliyoruz. Sizin için çalışan parçalar ve cihazlar, istediğiniz sesi elde etmenize yardımcı olur.

Harici mikrofonlar farklı şekillerde ve boyutlarda ve ayrıca spesifikasyonlar – kardiyoit, çift yönlü, çok yönlü kutup desenleri, dinamik, kondansatör ve mikrofon türleri için av tüfeği ve USB veya port için fiş şeklinde gelir. Mikrofon türünü, kutup şeklini ve bağlantı noktası türünü karıştırmanın ve eşleştirmenin birçok yolu vardır. Cihazlarınızın uyumlu olması ve birlikte çalışması için ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzdan emin olmanız ve size onlardan ihtiyacınız olan her şeyi sağlayabilmeniz yeterlidir. En önemli husus burada uyumluluktur. GoPro web sitesinde, cihaza uygun harici mikrofonların bir listesi var. Aygıtlarınızı bağlamak için bir aracınızın olduğundan emin olmanız gerekir, çünkü tüm GoPro kameraları harici mikrofonlar için bağlantı noktalarıyla gelmez. Bir adaptör almak zorundaysanız.

1. GoPro Mikrofon Adaptörü:

GoPro Hero2, 3,5 mm’lik özel ses giriş bağlantı noktasına sahipti, ancak bundan sonra tüm GoPro kameraları özel ses bağlantı noktası olmadan geliştirildi. Bu yüzden şimdi harici mikrofonlarla bağlantı kurmak için ek bir Mini USB portu kullanmak zorundasınız. Hero7 Black ve Hero5 Black cihazınıza harici mikrofon takmak için Pro 3.5mm Mic Adapter satın alabilirsiniz . Mikser veya ses kaydedici gibi harici ses kaynakları için hat girişi ve stereo mikrofon sağlar. HERO4 Black, HERO4 Silver, HERO3 + ve HERO3 için de, 3.5mm Mic Adaptörü satın almanız gerekir .

2. Mikrofon Dostu Muhafaza

GoPro koruyucu su geçirmez kılıf asla Mini USB portuna doğrudan erişime izin vermez, bu nedenle bu portlara erişmek için fotoğraf makinenizi çıplak kullanmanız gerekebilir. Bağlantı noktalarına deliklerden erişmek için alternatif bir mahfaza kullanırsanız, cihazınız artık sudan korunmayacaktır. En iyi seçenek, bağlantı noktalarına doğrudan erişime izin verirken daha iyi koruma sağlayabilen mikrofon dostu sert plastik çerçeve kullanmaktır. Bu çerçeve tüm sesleri harici mikrofonlardan alır.

3. Doğru Harici Mikrofon Seçimi 

Piyasada mevcut ortam seslerini, müziği ve konuşan sesi seçmede kullanıcılara yardımcı olabilecek pek çok harici mikrofon ürünü bulunmaktadır

Tüm GoPro modelleriyle uyumlu en iyi seçeneklerden bazıları şunlardır:

  1. Sony ECMCS3 klip tarzı Çok yönlü stereo mikrofonlar.
  2. Opteka VM-100 Video Kondenser Av Tüfeği Mic.
  3. Ses Profesyonelleri SP-TFB-2.
  4. Taşralı Yaka (MEMWF05BD2-R)
  5. Sennheiser MKE 400
  6. Tüm Rode VideoMic Modelleri
  7. Yaka Mikrofonu modelleri.

4. Köpük Ön Cam:

Mikrofonunuzu ses patlaması olmaması nedeniyle bağlayamazsanız, rüzgarlı ortamlarda kolayca dış gürültüyü azaltabileceğinden köpüklü bir ön cam satın almanız iyidir. Bu köpük ön camı takarsanız, bisiklet sürerken ve sörf yaparken bile ses kaydetmek çok daha kolay olacaktır. Ses kalitesini anında artırabilir.

Yorumlar