Çarşamba, Kasım 6, 2019
GoPro

2018 GoPro Satın Alma Rehberi: GoPro Almadan Mutlaka Okuyun!

En ucuz GoPro

Dünyanın en büyük aksiyon kamerası üreticisi GoPro yeni ürünlerinin de çıkmasıyla birlikte geniş bir aile oldu. Aksesuarlarıyla birlikte bisikletten, at biniciliğine, avcılıktan, dalış sporuna kadar geniş bir ağı olan GoPro’nun 2018 yılı satın alma rehberini sizler için hazırlayarak alışverişlerinizde iyi bir tercih yapmanıza katkıda bulunmak istedik. Bakalım alışveriş sepetinde hangi ürünler varmış. En ucuz GoPro’dan en pahalısına doğru rehberimizi inceleyebilirsiniz!

GoPro Hero Session

GoPro’nun en minik üyesi aynı zamanda en ucuz GoPro aksiyon kamerası olarak karşımıza çıkıyor. Küçük boyutunun yanı sıra bu kamera yağmur, çamur demeden kayıt alabiliyor.

 

Diğer Gopro modellerine oranla %50 ufak ve %40 daha hafif. HERO Session GoPro kameralar arasında en giyilebilir ve bağlanabilir aksiyon kameradır.  Küçük ebatlarını destekleyen düşük profilli çerçevesiyle en küçük GoPro Aksiyon kamerasıdır. HERO Session sarsıcı yüksek kaliteli video kayıtları alır. 1440p30 ve 1080p60 video hayat kadar keskin. En iyi anlarınızı ağır çekim oynatabilmek için 720p100fps de kayıt yapabilmektedir.

 

En Ucuz GoPro

 

En Ucuz GoPro satın al

GoPro Hero 5 Session

Kesinlikle şu ana kadar üretilmiş 4K video çekim yapabilen en küçük, en gösterişli ve en alınası aksiyon kamera GoPro Hero 5 Session modelidir. Kompakt tasarımının yanı sıra aksiyon kamerasının özellikleri de Black serisinden geriye kalmıyor.

 

En Ucuz GoPro satın al

GoPro Hero 5 Black

Aksiyon kamera dünyasına bir devrim gibi düşen GoPro Hero 5 Black 4K video, sesli komut, tek tuşla kullanım, dokunmatik ekran ve housing ihtiyacı olmadan su geçirmezlik gibi özellikleriyle çok sevild, çok kullanıldı ve hala satılan bir ürün olarak dimdik ayakta duruyor.

En Ucuz GoPro satın al

GoPro Hero 6 Black

2’lik çoklu dokunmatik ekrana sahip olan GoPro’nun yeni Hero 6 Black aksiyon kamerasının Türkiye fiyatı henüz birkaç saat önce açıklandı. Hero 5 Black ile aynı tasarıma sahip olan aksiyon kamerası GoPro’nun Karma Drone modeli ile de uyumlu olarak karşımıza çıkıyor.

GoPro Hero 6 Black ana özellikleri

  • Yeni GP1 işlemci
  • 4K/60fps; 1080p/240fps video kayıt özelliği
  • HDR ve RAW fotoğraf çekme kabiliyeti
  • Geliştirilmiş EIS, düşük ışık performansı
  • Sesli komut

Hero 6 Black GP1 çipinin özellikleri

GoPro artık kendi işlemcilerini üretiyor. Özel yapım GP1 çiplerin yapım aşaması üç yıl sürdü.

Global Tone Mapping (GTM) (Videolar için) Hero 5 Black’te bulunan, fotoğraflar için Wide Dynamic Range (WDR) uygulaması videolar için geliştirdi.
Renk Kesinliği GTM ile birlikte ortaya çıkan renk keskinliği.
Yüksek Verimli Video Kodlaması (HEVC) Diğer bir adıyla H.265 olarak da bilinen yeni nesil video sıkıştırma kodlaması sayesinde artık GoPro daha uzun ve yüksek kapasiteli videolar çekebilecek.
Video Görüntü Sabitleyici GP1 çipi ile birlikte daha önce GoPro Hero 5’te etkili olamayan, 4K30fps ve 1080p120fps video kayıtlarında artık agresif hareketlere karşı görüntü sabitleme olanağı var.
HDR (High Dynamic Range) Fotoğraf makinalarında kullanılan ve artık cep telefonları için standart hale gelen HDR, GP1 çipi ile birlikte GoPro için kendi algoritmalarını da sahip olarak geliyor.
Dijital Zoom Gp1 çipi ile birlikte artık fotoğraf ve videoların görüntüleri bozulmadan zoom yapabilecek.

En Ucuz GoPro satın al

 

GoPro Teknik Özellikleri Karşılaştırma Tablosu

En ucuz GoPro Pro

 

 

Yorumlar