Pazartesi, Ekim 19, 2020
HABERLERİncelemeyeni ürün

GoPro’ya Rakip Aksiyon Kamera Geliyor DJI Osmo Action !

DJI’nin GoPro HERO7 ve Sony RX0 II’ye rakip olabilecek bir kamera kullanacağı söyleniyordu. 15 Mayıs’ta yapılan resmi açıklamadan yalnızca birkaç gün önce, DIY Photography , Photo Rumors ve DRN gibi kaynaklar sayesinde DJI Osmo Action‘ın fotoğraf ve sızıntıları çevrimiçi olarak ortaya çıktı. Sızıntılara bakılırsa, DJI‘nin aksiyon kamerası gerçekten ilginç bir cihaz.

Görüntülerden, DJI OSMO Aksiyon Kamerayı rakiplerinden ayıran, gerçek zamanlı önizleme ve oynatma için ön bakan LCD ekranı, özçekim çekmede veya V-log kayıtları için kullanışlıdır.Tabii ki aynı amaçlar için de arka LCD ekranla gelirdi.

OSMO Action ayrıca bir kasa satın alma ihtiyacını ortadan kaldıran su geçirmez bir muhafazaya sahiptir ve ayrıca lens muhafazası çevresinde filtreler, balık gözü adaptörleri vb. Gibi ek aksesuarlara izin verebilecek çıkarılabilir veya ayarlanabilir bir çerçeveye sahiptir. .

Performans açısından, kamera, tek çekimi, AEB sürekli çekimi, timelaps, çoklu sürekli çekimi ve aralıklı çekimi destekleyebilecek 12 MP Sony IMX377 CMOS sensör ve H2 görüntü işlemcisi ile donatılmıştır. 4K60p’de 8x yavaş hareket, HDR ve otomatik timelapse ile kayıt yapabileceği iddia ediliyor.

Sızıntıdan toplanan DJI OSMO Action Kamera spesifikasyon listesi:

  • 1 / 2.3 ″ 12 megapiksel Sony CMOS sensörü (Sony IMX377)
  • Ambarella H2 görüntü işlemcisi
  • Görüş alanı: 145 ° f / 2.8
  • Deklanşör hızı: 1/8000-120s
  • Video: 8x yavaş hareket, HDR ve otomatik timelapse özellikli 4K60p.
  • Çekim modları: Tek, AEB sürekli çekim, geri sayım çekimi, çoklu sürekli çekim ve aralıklı çekim.

DJI’nin 15 Mayıs’ta piyasaya sürdüğü OSMO Action Kamera ne gibi özelliklerin olduğunu dört gözle bekliyoruz.

Yorumlar