Pazartesi, Ekim 19, 2020
HABERLER

GoPro Hakem Kamerasından Rugby

Ragbi hayatımıza son dönemlerde Survivor TV programında ki yarışmacılardan biri olan Mustafa Kemal ile ile birlikte girdi. Öncelikle Ragbi kaba ve zorlu bir spordur. Yurt dışında oldukça popüler olan bu spor ağır güç,enerji ve kıvrak zeka gerektirir.

Birçok ülkede özellikle Avustralya, İngiltere ve Amerika kıtasında futboldan daha çok izlenen bir spor olmayı başarmıştır. Ragbi üstelik amerikan futbolununda ata sporu olma özelliği gösterir. Çamaşırhanelerde veya televizyonlarda ragbi izleyen insanlar kendilerini bu temas yoğun sporun içerisinde hissetmek isterler.Sahaya girmek ve harekete daha yakın olmak isteyenler için, GoPro rugby RefCam ile bunu yaptığını kanıtladı. GoPro RefCam ile spor müsabakası seyretme alışkanlığınıza farklı bir boyut katacak gibi görünüyor.

Hakem Chris Pollock, Cumartesi günü yapılan bir rugby fikstürünün önünde bir GoPro kamerası gibi görünen bir donanıma sahipti. 

Oradan oyuna istediği gibi seslenirken, sahadan inanılmaz manzaralar yakaladı. O kadar iyi geçti ki Sanzar oyun menajeri Lyndon Bray, taraftarları oyuna yaklaştırmak için yayın ekiplerinin bir araç olabileceğini “ihtiyatlı bir şekilde iyimser” olduğunu söyledi.

Yeni referanslar ragbi koçluğu ve öğretimi için harika bir araç olabilecek gibi görünüyor. Asıl önemli olan bunun sevdiğimiz sporları izlemeyi nasıl etkileyebileceği. 

adece bir hakemin bakış açısına sahip değil, duyduğu her şeye erişebiliyorsun. Bu durum oyuncuların oyu içinde ki davranışlarını ne şekilde etkiler sorusunu da akıllara getiriyor. Olayları yakından sıcağı sıcağına GoPro kalitesiyle şah,t olmak bu spora başka bir anlam katıyor

Şimdi GoPro başka sporlara girecek mi? Ağartma Raporu , böyle bir sistemin çağrıları NFL’deki referanslara göre daha şeffaf hale getireceğini, örneğin vurgu makarası için başka bir perspektif olarak kullanılabileceğini belirtti. YouTube bölümündeki yorumlardan bazılarına bakıldığında , bazı taraftarlar, NFL gibi bazı liglerin sahadaki görüşmelerini bu kadar şeffaf hale getireceğini düşünüyor.

Güzel vurgulamalar için başka bir bakış açısı elde etmek için bunu yalnızca bir araç olarak kullanmayı düşünün.

Harika bir NFL vuruşu ya da muhteşem bir MLB oyunu oynadıktan sonra, görevli olanın bakış açısını, gerçekte sahadaki birinin dikkatini çekebilir.

Ragbiyle savaş GoPro ile kahraman ol.

Yorumlar