Perşembe, Ağustos 13, 2020
Aksiyon KameraBilinmesi GerekenlerGoProİncelemeKameralaryeni ürün

En Geniş Açısıyla GoPro Max 360º

Yeni GoPro Hero8 Black aksiyon kamerasıyla birlikte GoPro , 360 derecelik 

GoPro Fusion kamerasının halefi olan GoPro Max‘ı tanıttı .

GoPro Fusion gibi, Max de yuvarlak cuboid tasarımda ve her iki tarafında kamera bulunuyor. Bununla birlikte, bu kez GoPro, cihazın ön tarafına özel bir LCD dokunmatik ekran ekledi. Ek olarak, GoPro Max daha küçüktür ve iki değil sadece tek bir microSD kart gerektirir.

Görüntüleme cephesinde, GoPro Max 16.6 megapiksel fotoğraflar çekebilir (5760 x 2880 piksel) ve 5K’ya (4992 x 2496 piksel) kadar 360 derecelik tam video çekebilir. Videolar H.264 / AVC üzerinden MP4 olarak kaydedilir. Hero8 Black gibi, Max de Full HD videolara da izin verir.

GoPro, Max HyperSmooth, Max TimeWarp ve ‘Dijital Lensler’ biçiminde çerçeveleme, Hyperlaps ve görüntü sabitleme teknolojisinin bir kısmını Max’e getirdi. Hero8 Black‘de olduğu gibi, Max HyperSmooth da görüntüleri engebeli arazide sabit tutar, TimeWarp kolay hiperlapse video için izin verir ve ‘Dijital Lensler’ aradığınız tam görüş alanını yakalamak için çerçeveyi kolayca ayarlamanıza olanak tanır.

Diğer yeni özellikler arasında altı dahili mikrofon sayesinde 360 ​​Ses, 270 derecelik panoramik çekimler için PowerPano ve 360 ​​derecelik videoda video çekmenize ve doğrudan mobil cihazınızda standart görüntüye dönüştürmenize olanak tanıyan Reframe bulunuyor.

GoPro Max’ın ilginç özelliği, üç kamera gibi etkin bir şekilde çalışabilme yeteneği: standart bir Hero aksiyon kamerası, göz kamaştırıcı bir kamera (ön bakan LCD ekran sayesinde) ve 360 ​​derecelik bir kamera. GoPro, bu makalenin yayınlanmasıyla ilgili ayrı kamera birimlerinde çekim yapmanın tam özelliklerini açıklamadı.

6,4 x 6,9 x 4,0 cm (2,5 x 2,7 x 1,6 inç) ölçülerine sahip GoPro Max, 5 m’ye (16 ft) kadar su geçirmezdir ve çarpma ve düşme ile ilgili herhangi bir problem yaşamayacak şekilde sağlamlaştırılmış bir tasarıma sahiptir. Tümleşik bağlantılarda tek bir Mikro HDMI bağlantı noktası ve hem veri aktarmak hem de cihazı şarj etmek için kullanılan bir USB-C bağlantısı bulunur. GoPro Fusion’da bulunan pilden biraz daha küçük olan Max’te bir 1600mAh pil bulunur.

Aşağıda GoPro Max ve işlevselliğinin tam bir özeti bulunmaktadır:

Önümüzde ki günlerde satış için raflarda yerini alması bekleniyor. Cihazla ilgili öngörülerinizi ve beklentilerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.Detaylı bilgi için sayfayı ziyaret edebilir canlı destek hattına sorularınızı yönlendirebilirsiniz.

Yorumlar