Perşembe, Ağustos 13, 2020
DroneHaber

Cennet Gibi Bir Yol belgeselinden ilk fragman yayınlandı!

Cennet Gibi Bir Yol ilk fragman drone ile havadan çekim

Yönetmenliğini ve yapımcılığını Karis Deniz Kara‘nın üstlendiği Cennet Gibi Bir Yol belgeselinden ilk fragmanı yayınlandı!

Cennet Gibi Bir Yol iki farklı projeden oluşuyor

Çekimleri Fethiye‘de başlayan ve Antalya yakınlarındaki Geyikbayırı‘nda tamamlanacak olan belgesel genç yönetmen Karis Deniz Kara‘nın Likya Yolu‘nu bir yürüyüşçünün gözünden aktaracağı iki farklı projeden oluşuyor. Belgeselde drone ile havadan görüntü alan yönetmen Likya Yolu’nun büyüleyiciliğini eşsiz bir şekilde karşımıza çıkartıyor. Proje ilk bölümünde 50 dakikalık bir belgesel ve ikinci bölümde ise 25’er dakikalık 15 bölümlük gösterimler halinde izleyicilerin karşısına çıkacak.

Cennet Gibi Bir Yol belgeselinin seslendirmesini rehber Altuğ Şenel yaparken, görüntü yönetmenliğini ve kameramanlığını Ömer Miraç Tunç, Hikmet Kerem Özcan, Selami Başaltun, yardımcı yönetmenliğini Gözde Gökalemi yapıyor. Belgesel ile ilgili olarak Türkiye’nin tanıtımını iyi bir şekilde yapma amacı güden Kara, belgeselin hem Türkçe hem de İngilizce olarak yayınlanacağını açıkladı.

Etkileyici görüntülere sahip olan belgeselin çekimlerinde Phantom 4 serisinden dronelar kullanıldı. Belgesel aynı zamanda Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tarihi Likya Yolu’nun önemini ve bilinirliğini arttırmak adına destekleniyor. Belgesel ile ilgili haberleri Cennet Gibi Bir Yol Facebook sayfasından takip edebilirsiniz. Belgeselin ilk fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.

 

 

 

Yorumlar