Aksiyon KameraBataryaBilinmesi GerekenlerGoProGoPro AksesuarİncelemeKameralarÖneri ve İpuçları

Aksiyon Kamera Kullanım ve Bakım İpuçları

Bir GoPro’ya, aksiyon kamerasına veya aslında herhangi bir kamera türüne sahipseniz, kameranıza nasıl bakacağınızla ilgili muhtemelen buna bir göz atmanız gerekir. Çünkü kameranızın bakımı çok uzun sürecek ve cihazınıza yaptığınız yatırım buna değecektir.

 

Hasarlı, Yıkılmış SJ4000
    sj4000

Gördüğünüz gibi, bir eylem kameranız olsa veya piyasadaki en iyi kalitede ve en dayanıklı kameranız olmasa bile, dikkatsizce, günün sonunda yine de zarar görür. Bu gerçekten sadece bir zaman meselesi. Bu yüzden, size dışarıdaki insanlara yardım etmemin sebebi budur, böylece hatamı tekrarlamıyorsunuz ve uygun bakımın önemini anlıyorsunuz.

Bir GoPro, SJCAM, Eken, Yi, ThiEYE sahibi olun, aksiyon kameranıza daha iyi bakmanız için bazı ipuçları ve püf noktaları verilmiştir.

1. Uygun Koruma

GoPro XiaoMi SJCAM Eylem Kamera Orta Ölçekli DepolamaGenellikle kameranızı çantanıza koyarsanız, kullanımın ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınızdır. Çantanız tamamen doluysa veya tamamen aksiyon kameranıza tahsis edilmiş bir yan cebe sahip değilseniz, kesinlikle zarar verir ve çizersiniz. Sadece bir zaman meselesi.

Nasıl olduğunu merak ediyor olabilirsiniz? Çantanız, bir sırt çantası kullanıyorsunuz, anahtarlar, cüzdanlar, kalemler vb. Birçok eşya içeriyor ve sanırım ne kadar keskin veya tehlikeli olursa olsun, aksiyon kameranız için bir tehdit oluşturabileceğini tahmin ediyorum. Biz müşteri geri dönüşlerinden aldığımız güvenle çanta ve kılıf kullanımın son radde öneriyoruz.

GoPro XiaoMi SJCAM Eylem Kamera Depolama

Peki Bizim önerimiz nedir ? Aşağıdan size uygun ürünlere göz atabilirsin.

Kamera çantası, kameranızı sırt çantanızın yapamayacağı darbe, toz ve çizilmelere karşı koruyabilecektir. Dahası, tüm aksesuarlarınızı ve montaj parçalarınızı organize bir şekilde tutabilirsiniz, böylece sizin için çok uygun.

Sonuç olarak, bunun gerçekten iyi bir yatırım olduğunu düşünüyorum çünkü kameranızı milyon kez değiştirseniz bile, aynı torbayı kullanabileceksiniz.

2. Lens

Şimdiye dek, kameranın merceğinin kameranızın en narin parçalarından biri olduğunu zaten bilmeli ve bu nedenle narin davranmalısınız.

Bir şekilde merceğinize toz, kum veya parçacık girerse elinizle temizlemeyi denersiniz. Fazla bastırıp zarar vermeniz içten bile değil. Elinizde kalan lekeleri ve izleri silmek içinde gömlek kullanılır. Bunların hepsi uzayıp gider.

Bunları yapmanın hiçbir işe yaramadığını fark edeceksiniz. Ancak bilmediğiniz şey, lensin koruyucu katmanını yavaşça soyup kaşıdığınızdır. Ve bu durum gittikçe daha can sıkıcı, dönülmez bir hale gelebilir.

GoPro XiaoMi SJCAM Eylem Kamera Lens Temizleme Kiti Toz veya parçacıktan kurtulmak için bir üfleyici kullanın . Elinizde lekeler varsa, gömleğinizi kullanmayın ve bunun yerine mikrofiber bir bez kullanın  (gözlüklerin ki de işe yarar ).

Alternatif olarak, ilk etapta çizilmemesi ve kirlenmesini önlemek için bir lens koruyucu satın alabilirsiniz .

3. Pillerin Saklanması

Pili çıkarmak iyi bir fikirdir

Kameranızı belki bir ay veya daha uzun süre kullanmayacaksanız, pili bölmeden çıkarın ve izole edin.

Sebep oldukça basit.

Kamera kapatılsa bile, pil hala yavaşça kullanılıyor. Batarya bittiğinde veya boşaldığında, kamera bataryayı boşaltmaya devam ederek bataryanın sızmasına neden olur. Sızdığında, kısa devre olmasına veya daha da kötüye gitmesi nedeniyle temas noktasına zarar verebilir, korozyon ve paslanma meydana gelir. Bu gerçekleştiğinde, kamera oldukça fazla gitmiştir çünkü pas ve korozyon pilin ve kameranın temas noktasını bloke edecektir.

Yukarıdaki resimdeki gibi bir şey satın almayı düşünebilirsiniz, böylece kameranızı korumalı ve aynı zamanda düzenli tutarsınız ve pilinizi kaybetmezsiniz.

4. Kameranızı Sadece İhtiyacınız Olduğunda Açık Tutun

kamera bakımı ipuçları çok uzun süre açık kalıyor Size söylemek istediğim bir diğer şey, yalnızca fotoğraf çekmek veya film çekmek istediğinizde kameranızı açmanın iyi bir alışkanlık olacağıdır.

Kameralarını sürekli açık tutan ve kamera ne kadar uzun veya dayanıklı olursa olsun, istemiyorsanız uzak tutun.

Kameranızı sürekli olarak açık tutmak iyi bir durum değil çünkü bir süre sonra ısınmaya başlayacak ve ısındığında, telefonlarınızdan zaten aşikar olmalısınız, veriminiz düşecek, biraz daha uzun olacak ve batarya çalışmaya başlayacaktır kapasiteyi düşürmek ve azaltmak. Ayrıca, pil tasarrufu yaptığınız için pilinizi bu kadar sık ​​şarj etmeniz gerekmez.

5. Hafıza Kartı

Çok küçük ama çok büyük micro sd kartAksiyon kameralarının çoğu,  bir mikro SD kart kullanır.

Çok kolay bir şekilde çizilmeden önce mikro SD kartların takılı kalmaması oldukça yaygındır ve tüm çekimleriniz bittikten sonra kartınız bozulur. 

mekanik sabit disk iç kısımlarıBaşka bir şey, SD kartınızı güçlü manyetik kaynakların yanına koymakla ilgili söylentilerden duymuş olabilirsiniz, verilerin silinmesine neden olur.

Bu doğru değil çünkü günümüzde tüm veri kartları, disket veya sabit disk sürücüleri gibi mekanik parçaları kullandıkları geçmişin aksine güçlü manyetik alanlardan etkilenmeyecek elektronik parçalar kullanıyor.

Ayrıca, SD kart hakkında tartıştığımızdan, not etmenizi istediğim bir diğer şey de , fotoğraf makineniz açıkken ASLA  SD kartınızı çıkarmamalısınız, telefonunuz için aynı, bilgisayarınız için de aynı.

Bunu daha önce bilerek ya da yanlışlıkla yapmış olabilirdiniz ve hiçbir şey olmamış ve şu anda söylediklerimizden şüphe ediyor olabilirsiniz. Bununla birlikte, bir gün kameranın karttan veri yazdığı veya okuduğu ve bu işlem sırasında çıkarıldığı zaman kartın bozulmasına (tüm veriler silindi, kart kullanılamıyor) ve birçok kişinin mağdur olduğunu biliyoruz. Bu yüzden, benim getirmeye çalıştığım şey, bu riski almamanız ve güvenli tarafta oynamanız için.

Kameranızın ucuza gelmediğini unutmayın. Bakım ve bakımını yapmak güç olsa da, uzun bir süre veya daha da iyi bir kullanım ömrüyle size geri ödeyecektir.

Yorumlar