Cumartesi, Eylül 25, 2021
Bilinmesi GerekenlerDJIDroneÖneri ve İpuçları

Akıllı Telofonlar İçin En İyi 5 Drone Uygulaması

Seyahat etmeyi ve egzotik yerleri sık sık ziyaret etmeyi seviyorsanız, zaten bir dronunuz var veya bir tane almayı planlayabilirsiniz. Drone üreticinizin bir şirket içi uygulaması varsa, dronu kontrol etmek için akıllı telefonunuzu kullanmak çok daha kolay hale gelir. Ama ya hiç yoksa. Endişe etmeyin. Orada oyun mağazasında mevcut çoklu uygulamalar size drone yanı sıra toplamak uçuş istatistikleri ve diğer verileri uçabilir hangi kullanarak. Bir drone uçurmak için en iyi 5 uygulamaya bir göz atalım.

Kittyhawk

Drone uygulamaları hakkında konuşurken, genellikle her işi yapan bir uygulama istiyoruz. Ne yazık ki, böyle bir uygulama mevcut değildir, ancak neredeyse yaklaşan bir uygulama vardır. Bu Kittyhawk. Uygulamayı kullanarak uçağınız kalkmadan önce gerekli tüm kontrolleri yapabilirsiniz. Uçuş öncesi bölgeleri, hava durumunu, hava trafiğine sahip haritaları ve uçuştan sonraki analizleri kontrol edebilirsiniz. Sadece bu değil, geliştiriciler yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Ancak, bunlardan yararlanabilmek için bir aboneliğiniz olması gerekir. Uygulama ücretsiz olarak gelir ve hem Google Play Store’da hem de iPhone için App Store’da mevcuttur.

uygulaması

DJI Go

Bir dronu yalnızca eğlence amaçlı kullanıyorsanız, DJI tarafından üretilen bir uçağı duymuş veya sahip olmalısınız. DJI şu anda drone pazarına hakim. DJI dronları için en iyi uygulama onlar tarafından üretilir. Uygulamayı kullanarak, drone’nun uçuşunun yanı sıra kamerayı da kontrol edebilirsiniz. Canlı HD önizleme ve uçuş için akıllı mod gibi bazı şaşırtıcı özellikler de var. Bu uygulama aynı zamanda uçuş günlüğünü izlemenizi sağlar. Fotoğrafları ve videoları doğrudan uygulamadan da paylaşabilirsiniz. Alternatif seçenekler olmasına rağmen, yine de bu uygulama denemeye değer.


Airmap

Bu, tüm drone sahipleri için olmazsa olmaz bir uygulamadır. Uygulama hem eğlence hem de ticari drone sahipleri için kullanışlı olan bir dizi gelişmiş özelliğe sahiptir. Bunların özellikleri arasında uçuş günlüğü, coğrafi eskrim ve drone haritalaması yer alıyor. Yeni başlayan biri olsanız ve uçağı hakkında herhangi bir bilginiz olmasa bile, uygulama size her şeyi öğretecektir. Veritabanlarında ayrıca 20’den fazla ülkede Drone yasası hakkında bilgi bulunmaktadır. Airmap, markadan bağımsız olarak tüm drone’larla uyumludur.

Litchi

DJI Go Uygulaması’ndan memnun değilseniz ve daha iyi bir sürüme ihtiyacınız varsa ne olur? Litchi harika bir alternatif ve birçok yönden DJI Go’dan daha iyi. Hareketli bir nesneyi çekecekseniz çok kullanışlı olan etkileyici bir izleme özelliğine sahiptir. Uygulama, Follow Me, Panorama, Yol Noktaları, Sanal Gerçeklik modu ve Yer istasyonu dahil olmak üzere farklı uçuş modlarına sahiptir. Birçok uygulamada bulunmayan en kullanışlı bulduğum özellik, uçuşunuzu Mission Hub’ı kullanarak gerçekleştirmeden önce planlayabilmenizdir. Bununla birlikte, tüm bu özellikler ücretsiz değildir.

Hot Props Drone Simülatörü ,

Peki, bu uygulama drone kontrol etmek için kullanılamaz. Daha çok gerçek bir drone uçmaya çalışmadan önce drone uçuşunun tüm temellerinde sizi eğitecek bir simülatör uygulaması gibi çalışır. Bir RC vericiniz varsa, bir OTG kablosuyla akıllı telefonunuza bağlayabilirsiniz. Uygulama ayrıca Bluetooth gamepad’lerinizi bağlama seçeneğini de sunar. FPV veya Acro Modu gibi çeşitli modlar vardır. Ancak, kullanıcılardan gelen tek şikayet genellikle uçuşun fizik yasalarına uymadığını ve gerçek bir uçuş yapmanın biraz farklı olacağını düşünüyorlar. Drone Simulator APK yı Androidler için şimdi PlayStore’dan veya diğer Android pazarlarından indirebilirsiniz . Tesla Field Recorder, B4UFly, PhotoPills, vb.Gibi diğer birçok yararlı uygulama vardır. Drone üreticinizin bir şirket içi uygulaması olsa bile, bu uygulamaları denemenizi öneririz. Yorumlarda hangisinin ihtiyacınıza uygun olduğunu bize bildirin.

Uygulaması

 

Yorumlar